دستورالعمل استفاده از پرسلن باند کبالت

توضیحات محصول:

  • محصول پرسلن باند کبالت، یک رزین آنفیلد عاری از مونومر HEMA است که به عنوان باندینگ در سطح ونیر های پرسلنی و لیتیوم دی سیلیکات، عامل باندینگ مینایی استفاده می شود.
  • این محصول برخلاف باندینگ های عاجی حاوی حلال و مونومر هیدروفیل HEMA  نمی باشد و میتواند بعنوان عامل تر کننده فایبرهای پلی اتیلن نیز استفاده شود.

اجزاء:

یک بطری 6 گرمی

موارد استفاده:

عامل باندینگ در سطح ونیر های پرسلنی و لیتیم دی سیلیکات

عامل باندینگ در سطح مینا ( به عنوان مثال در فیشورسیلانت )

رزین تر کننده فایبر های پلی اتیلنی

تر کننده قلم کامپوزیت در درمان های مستقیم و غیر مستقیم کامپوزیتی

روش استفاده:

استفاده به عنوان پرسلن باند: پس از آماده سازی سطح ونیر و آماده سازی سطح دندان بر اساس دستورالعمل رستوریشن و باندینگ مورد استفاده، یک قطره از پرسلن باند را بر روی سطح ونیر ریخته و بدون کیور، مقدار مناسب سمان رزینی را بر سطح رستوریشن گذاشته و بر روی دندان مورد نظر قرار میدهید. سپس کیور میکنیم

توجه شود که اگرچه زمان مورد نیاز برای کیور پرسلن باند کبالت 10 ثانیه است برای کیور کامل سمان رزینی از دستورالعمل ماده  مورد استفاده پیروی کنید.

. استفاده به عنوان عامل باندینگ مینا: پس از حصول اطمینان از حضور مینا در سراسر سطح باندشونده ( در درمان پوسیدگی های سطحی،  فیشورسیلانت و باند براکت ارتودنسی) سطح مورد نظر را با فسفریک اسید 37 درصد به مدت 30 ثانیه اچ کنید، پس از شست و شوی کامل اسید و خشک کردن کامل مینا یک قطره از رزین را با میکروبراش بر سطح مینا اعمال کنید. پس از 10 ثانیه با فشار هوای ملایم باندینگ را بر روی سطح پخش کنید. سپس به مدت 15 ثانیه کیور کنید.

استفاده به عنوان ترکننده قلم: مقدار یک یا دو قطره از رزین را در یک گوده ریخته و پس از قرار دهی اولین لایه کامپوزیت در حفره دندان، قلم را در رزین زده و لایه کامپوزیت را به شکل دلخواه فرم دهید. سپس کامپوزیت را کیور کنید. این کار را می توانید تا اتمام ترمیم انجام دهید.

توجه شود که اگرچه زمان مورد نیاز برای کیور پرسلن باند کبالت 15 ثانیه است برای کیور کامل کامپوزیت از دستورالعمل کامپوزیت مورد استفاده پیروی کنید.

پس از استفاده از این محصول درب بطری را بسته و در دمای مناسب نگهداری کنید.

هشدارها:

از آنجایی که رزین های متاکریلاتی کیور نشده میتوانند برای بعضی از افراد ایجاد حساسیت بافتی کنند از تماس این محصول با بافت نرم جلوگیری کنید و در صورت تماس با بافت نرم محل را با آب و صابون به خوبی بشورید.

چنانچه به صورت اتفاقی مقدار از رزین داخل چشم بیمار و یا دندانپزشک پاشید، چشم را با مقدار زیادی آب شسته و در اولین فرصت به چشم پزشک مراجعه کنید. در صورت تماس ماده با سایر بافت های بدن، محل به خوبی با میزان زیادی آب شست و شو شود.

از این محصول بعد از پایان تاریخ انقضا استفاده ننماید.

شرایط نگهداری:

لطفا در دمای ۲۵-20 درجه سانتی گراد نگهداری شود.

قرارگیری محصول در دمای بالاتر از 35 درجه و کمتر از10 درجه می تواند منجر به جداسازی فازی در ترکیب شود. از قرار دهی طولانی مدت محصول در دماهای ذکر شده خودداری کنید.

تولید شرکت فرتاک اندیشه برنا ایران تهران خیابان انقلاب پردیس دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز رشد مواد و تجهیزات دندانپزشکی طبقه ۱- شرکت فرتاک اندیشه برنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دستورالعمل استفاده از سایر محصولات

×